Foto: Vladan Šuman / Sirmium Photo

Srbija završila Adria Bowl V na 9. mestu: Pobeda nad Runeguards i vredne lekcije za budućnost

Drugi dan Adria Bowl V u Poreču doneo je muškoj seniorskoj fleg fudbal reprezentaciji Srbije mešavinu razočaranja i zadovoljstva. Poraz u osmini finala i ubedljiva pobeda u utakmici za plasman rezultirali su solidnim 9. mestom na jednom od najprestižnijih fleg fudbal turnira u Evropi.

Poraz od Dutch Mamba’s: 26:39

Prva jutarnja utakmica donela je poraz od holandskih Dutch Mamba’s rezultatom 26:39. U redovima Mamba’s istakao se Lulu Hernandez, igrač na užem spisku reprezentacije SAD, koji je pokazao zašto spada u sam vrh svetskog fleg fudbala. Upravo ovakvi igrači bili su ključ razlike na terenu.

Foto: Vladan Šuman / Sirmium Photo

Selektor Rade Rakočević osvrnuo se na ovaj poraz kroz širu prizmu: timovi sastavljeni od vrhunskih individualnih atleta iz različitih ekipa i država, kakvi su Dutch Mamba’s i pobednik turnira Ljubljana Frogs, na ovakvim takmičenjima pokazuju prednost u odnosu na reprezentacije koje se grade kroz dugoročan zajednički rad. Ljubljana Frogs su to potvrdili pobedom nad aktuelnim prvakom Evrope, Italijom, i na kraju osvajanjem čitavog turnira.

Pobeda nad Reyrr Runeguards: 39:19

U utakmici za plasman Srbija je bila ubedljiva protiv islandskih Reyrr Runeguards, slavivši rezultatom 39:19. Rakočević je istakao da je pobeda bila zaslužena i da su svi igrači dobili šansu da igraju, što je bio i cilj poslednje utakmice turnira.

Foto: Vladan Šuman / Sirmium Photo

Završni bilans

Srbija je na Adria Bowl V odigrala šest utakmica. Konačan plasman je 9. mesto među 25 ekipe iz čitave Evrope i sveta. Pobednik turnira su Ljubljana Frogsi.

Rakočević je zaključio da ovaj turnir predstavlja vrednu lekciju i potvrdu da Srbija ima potencijal koji treba dalje razvijati, posebno u svetlu predstojećeg Evropskog prvenstva.

Reprezentaciju Srbije na Adria Bowl V pratila je kompanija Balkan Bet, generalni sponzor tima na putu ka Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine.