EFAF KUP: Wild Boarsi na Blue Devilse

704

Na sastanku klubova u Majorci određene su preliminarne grupe Efaf kupa za 2011. godinu, u kome će jedini srpski predstavnik, kragujevački Divlji veprovi, gostovati u Austriji 10. aprila, ekipi Cineplexx Blue Devils-a.

Zanimljivo je da je srpski predstavnik, koji je i prošle godine učestovao u ovom takmičenju, u grupi u kojoj su samo dva predstavnika, pa će u direkntnom obračunu sa timom iz Hohenemsa odlučiti o plasmanu u narednu rundu takmičenja. Prema Veprovima je učinjena  nepravda, a Evropska federacija nije bila blagonaklona našem predstavniku. Tolerisala je osiono ponašanje ostalih klubova učesnika EFAF kupa, koji bez ikakvog racionalnog razloga, kategorički nisu želeli da dođu i gostuju u Srbiji, iako se radi o zemlji sa najvećim progresom američkog fudbala u Evropi u poslednjih nekoliko godina. Zato će Kragujevčani biti uskraćeni za bar jedan meč pred svojim navijačima u grupi i priliku da se promovišu kroz evropsko takmičenje.

Kragujevčane ne očekuje nimalo lak zadatak, jer će posle dugog puta na megdan vrlo snažnom rivalu. Blue Devilsi su prošle godine igrali  prvu švajcarsku ligu, u kojoj su u regularnom delu zauzeli treće mesto iza Calanda Broncosa i Gladijatora iz Bazela.  Najveći uspeh ostvarili su 2007. godine, kada su učestvovali u finalu EFAF kupa. Srpskim ljubiteljima američkog fudbala, ovaj tim je poznat po učešću u CELF 2009. godine, kada su u finalu poraženi od beogradskih Vukova. Do 2010. godine bili su nekoliko godina uzastopno učesnici AFL, najvišeg ranga austrijske lige.

U drugom po jačini evropskom takmičenju, posle Eurobowla u kome Srbija ove godine neće imati predstavnika, nastupiće 11 timova iz devet zemalja, raspoređenih u četiri grupe:

Grupa 1: Thonon Black Panthers, Rhinos Milano, Prague Black Hawks.
Grupa 2: Hohenems Blue Devils, Kragujevac Wild Boars.
Grupa 3: Sollerod Gold Diggers, Paris Cougars, Coventry Jets.
Grupa 4: London Blitz, Amsterdam Crusaders, Valencia Firebats.

Svi timovi odigraće po jednu utakmicu sa rivalima iz grupe, a prvoplasirane ekipe izboriće plasman u polufinale.

Podsetimo, Divlji veprovi su i ove godine nastupali u EFAF kupu, gde su zabeležili pobedu nad italijanskim Lacio Marincima i poraz u Švajcarskoj od Kalanda Bronkosa, kasnijeg osvajača takmičenja.