789

Kikinda Mammoths – Grofovi Novi Kneževac 42:34 (7:8, 15:12, 0:14, 12:0, 8:0)

Stadion: FK „ŽAK“. Gledalaca: 550.

Semafor:
7:0 Branislav Fekete pas ka Dejanu Rakiću , Vanja Ivošević PAT. 7:8 Dobrosav Manić pas ka Vanji Ivoševiću 10 jardi, Manić pretvaranje za dva. 7:14 Dobrosav Manić pas ka Vanji Ivoševiću 20 jardi, neuspešan PAT. 7:20 Radoš Paunović trčanje 15 jardi, neuspešan PAT. 14:20 Dejan Rakić trčanje 80 jardi, Branislav Fekete PAT. 16:20 sejfti. 22:20 Branislav Fekete pas ka Igoru Stojadinovu 55 jardi, neuspešan PAT 22:26 Radoš Paunović trčanje 7 jardi, neuspešan PAT. 22:34 Dobrosav Manić pas ka Nebojši Kanjižaju 40 jardi, pretvaranje za dva. 28:34 Dejan Rakić trčanje 20 jardi, neuspešan PAT. 34:34 Branislav Fekete trčanje 20 jardi, neuspešan PAT. – PRODUŽECI!!! 42:34 Branislav Fekete pas ka Nemanji Erdeljanu 20 jardi, Stanislav Almaši pretvaranje za dva  KRAJ U poslednjem napadu Novog Kneževca u produžetku, loptu presekao Marko Jočić.

Inđija Indians – Sirmium Legionaries 14:13 (0:0, 7:7, 7:6, 0:0)

Stadion: OŠ „Jovan Popović“. Gledalaca: 250.

Semafor:
7:0 Vladimir Pažin vraćanje intersepcije 15 jardi, Vladimir Dimitrijević PAT. 7:7 Kokar Nemanja trčanje 3 jarde, Đukić Marko PAT.
7:13 Dokić Neven trčanje 3 jarde, neuspešan PAT. 14:13 Vujanić Dejan trčanje 3 jarde; Vladimir Dimitrijević PAT uspešan.

U veoma tvrdoj utakmici (navijaca oko 250) gde su dominirale odbrane Indiansi su slavili protiv Legionara u sremskom derbiju. Indiansi tokom prvog poluvremena nista nisu uspeli da učine trčanjem, tako da su drugo poluvreme počeli sa čak pet hvatača što se pokazalo kao odličan izbor.

Vise puta su Indiansi dolazili do end zone, ali su samo jednom uspeli da poentiraju i to trčanjem kvoterbeka Dejana Vujanića. Sa druge strane Legionari su se uglavnom oslanjali na trčanje, ali su uspeli da postignu jedan tačdaun.

Utakmica je takodje obilovala kaznama i to na obe strane. Ono što raduje u Indiansima je odlična igra pojačanja i novih igraca u ovoj sezoni, a pogotovo OL Miloša Stojanovića kao i oba juniorska reprezentativca DL Nemanje Djordjevića (zabeležio sek) i Gorana Zeca, koji je posle povrede iskusnog Kovačića preuzeo ulogu sejftija, a dobar posao je odradio i u specijalnim timovima.

Subotica Spartanci – Klek Knights 20:42 (0:7, 14:21 0:6, 6:8)
Stadion: FK „Bratstvo“. Gledalaca: 150.

Semafor:
0:7 trčanje 5 jardi, PAT. 0:14 hvatanje 5 jardi, PAT. 7:14 Milan Kostić trčanje 18 jardi, PAT. 7:21 trčanje 20 jardi, PAT, 7:28 trčanje 10 jardi, PAT. 14:28 Čaba Juhas pas ka Andreju Puškašu 20 jardi, PAT. 14:34 hvatanje 7 jardi 20:34 Čaba Jugas pas ka Branislavu Siminu 7 jardi, neuspešan PAT. 20:42 trčanje 20 jardi, pretvaranje za dva.

Zemun Gorštaci – Niš Imperatori 26:14 (7:7, 6:0, 7:7, 6:0)
Stadion: OŠ „Sutjeska“. Gledalaca: 350.

Semafor:
7:0 David Lukić trčanje 1 jard, Andrija Veljković PAT, 7:7 Ognjen Ilić trčanje 5 jardi, uspešan PAT. 13:7 David Lukić pas ka Stefanu Bukumiri, neuspešan PAT. 13:14 Slobodan Ristić hvatanje za 15 jardi, uspešan PAT. 20:14 David Lukić pas 10 jardi ka Demijanu Lukiću, Veljković PAT. 26:14 Demijan Lukić, neuspešan PAT.

Ako je suditi po prošlogodišnjim rezultatima Gorštaci su u ovaj meč ušli kao definitivni autsajderi, medjutim to publici u Zemunu na terenu OS “Sutjeska” nije ni malo smetalo. Zdušno su navijali za svoje ljubimce koji su i pored nedostatka nekoliko ključnih igrača u ovaj meč usli da pokažu da nisu isti tim od prosle godine.

Gorstaci su relativno brzo poentirali posle QB snik akcije Davida Lukića. Medjutim, Nislije su odmah uzvratile poentiranjem, i to pokupljenim famblom njihovog QB-a u end zoni Gorštaka.. Usledilo je nekoliko neuspešnih napada sa obe strane medjutim CB Gorstaka Milos Pejovic preseca loptu i vraca je za TD koji je na zalost ponisten zbog kazne tokom vracanja lopte. Gorstaci su svoj napad tada krenuli sa oko 35y od protivnicke end zone i nakon nekoliko akcija uspeli da poentiraju na pass Davida Lukica ka Stefanu Bukumiri.

Neuspesan PAT postavio je rezultat na 13-7 sa kojim se i otislo na poluvreme. Imali su Gorstaci jos jednu priliku da poentiraju pre poluvremena, naime na oko 10 sekundi pre kraja poluvremena uspeli su da vrate loptu prilikom kick off-a na oko 15y od protivnicke zone, medjutim uz dobru odbranu Nislija rezultat je ostao nepromenjen do kraja poluvremena.

Nislije su pocetak drugog perioda poceli sa jacim intenzitetom i ucinilo se kao da su na trenutak zbunili odbranu Gorstaka. Nakon nekoliko uspesnih akcija uspeli su da passom postignu TD i sa uspesnim PAT-om postavili rezultat na 14-13. Napad Gorstaka je odgovorio odmah u sledecem drajvu. Tandem brace Davida i Demijana Lukica je konacno proradio i passom od oko 30y i neuspesnim PAT-om dolazi se do rezultata od 19-14, koji je ujedno i obelezio kraj trece cetvrtine.

Cetvrtu cetvrtinu je obelezila dominacija odbrane Gorstaka. Iako su se Nislije borili svim silama da sustignu rezultat jednostavno nisu mogli da se odupru naletima protivnicke odbrane. Jos jednom CB Milos Pejovic preseca pass i vraca ga do oko 15y od protivnicke end zone, sto je napad Gorstaka odmah u prvom sledecem play-u iskoristio da postigne poene i to ponovo kroz tandem brace Lukic i uz uspesan PAT Andrije Veljkovica semafor pokazuje 26-14. Imale su Nislije priliku da smanje vodjstvo oko 5 minuta pred kraj utakmice medjutim WR Imperatora koji je prosao celu odbranu Gorstaka nije uspeo da iskontrolise odlican pass svog QB-a. Tacku na ovaj mec stavlja Safety Nemanja Lekic presecenom loptom na oko 1.30 minuta do kraja utakmice, nakon cega je napad Gorstaka trcanjem potrosio ostatak vremena.
Svoju prvu zvanicnu pobedu Gorstaci su odlucili da posvete svom glavnom treneru Vladimiru Mladenovu koji nije mogao prisustvovati utakmici zbog smrtnog slucaja u porodici.

Kraljevo Royal Crowns – Mladenovac Forestlanders 61:0 (33:0, 13:0, 7:0, 8:0)
Stadion: Atletski. Gledalaca: 700.

Semafor:
6:0 Kristijan Zabunović trčanje 38 jardi, neuspešan PAT. 13:0 Strahinja Stepović trčanje 35 jardi, Strahinja Stepović PAT.  21:0 Strahinja Stepović trčanje 20 jardi, Lazar Ivanović pretvaranje za dva poena. 27:0 Strahinja Stepović pas ka Džeremi Braunu 60 jardi, neuspešno pretvaranje za dva poena. 33:0 Kristijan Zabunović trčanje 40 jardi, neuspešan za dva poena. 39:0 Džeremi Braun vraćanje intersepcije 95 jardi, neuspešan za dva poena. 46:0 Strahinja Stepović pas ka Željku Terziću 50 jardi, Strahinja Stepović uspešan PAT. 53:0 Kristijan Zabunović trčanje 70 jardi, Strahinja Stepović uspešan PAT. 61:0 Strahinja Stepović pas ka Džeremi Braunu 45 jardi, Markus Wajč uspešan za dva poena.