Vukovi ubedljivom pobedom u gradskom derbiju obezbedili polufinale

953
Plavi zmajevi Vukovi 2020

U prvoj utakmici poslednjeg kola regularnog dela sezone, Vukovi su ubedljivo savladali gradskog rivala u gostima rezultatom 61:19. Zmajevi su veoma slabo ušli u utakmicu, ali čak ni mnogobrojni kadrovski problemi nisu opravdanje za užasno odigrano prvo poluvreme (0:37) posle kojeg je aktiviran mercy rule prvi put ove sezone.

Prvo poluvreme prošlo je u znaku reprezentativca Srbije Miloša Kolibara. Popularni Švrća uhvatio je 5 TD paseva Dimitrija Obradinovića, a Vukovi su dodali i 6 poena u odbrani preko intersepcija Save Luburića i Relje Milivojevića.

U drugom poluvremenu, prvo se istakao Aleksandar Mlađen sa dva TD hvatanja, a Kolibar je dodao još jedan. Međutim, posle poslednjeg TD, Kolibar je isključen zbog nesportskog ponašanja što povlači automatsku suspenziju sa sledeći meč. To će biti polufinale i Vukovi će biti oslabljeni u tom susretu neigranjem jednog od najboljih igrača u ligi ove sezone.

Zmajevi su slično kao u Kragujevcu, tek u drugom poluvremenu donekle povezali redove, ali nisu mogli da ponove drugo poluvreme iz te utakmice. Duplo manji broj poena i veliki broj znakova pitanja na koje će tim iz Beograda morati brzo da odgovori, jer već sledećeg vikenda očekuje ih utakmica u okviru Wild Card runde, a gde će gostovati znaće se posle sutrašnjih mečeva (Black Hornets – Wild Boars 13.30, Wild Dogs – Bulls 14.30).

Blue Dragons Belgrade 19:61 SBB Vukovi Beograd