Dupla pobeda Vukova pred bitan meč sa Veprovima

1318
Dupla pobeda Vukova 2020

Timovi beogradskih SBB Vukova na domaćem terenu na terenu KBRK na Adi Ciganliji ostvarili su dve pobeda prvog, ovogodišnjeg fudbalskog vikenda u Srbiji. Prvo su kadeti kluba bili bolji od ekipe Pančevo Panthers sa 38:10, a potom su seniori savladali Jagodinu Black Hornets sa 66:43. Na ovaj način, Vukovi su napravili dobru uvertiru pred veoma bitan meč sa večitim rivalom Divljim veprovima iz Kragujevca, koji će se igrati u nedelju, 11. oktobra od 15.30 časova na pomoćnom terenu stadiona Čika Dača u Kragujevcu.

Kadeti su rano došli u vođstvo koje su održavali i na odmor su otišli rezultatom 25:3. U drugom poluvremenu igralo se sporijim tempom, a Vukovi su uvećali prednost iako su dopustili i jedan TD napadu Pantera. U timu Vukova istakao se Luka Pilipović koji je još u prvom poluvremenu postigao 12 poena za domaćine, postigavši jedan TD i dva puta presekavši loptu tokom napada Pančeva. U drugom poluvremenu, Marko Latas je postigao svoj drugi TD i tako potpuno stavio Vukove van domašaja gostiju, a do kraja su Panthersi smanjili vođstvo Beograđana preko Jožike i Čakmaka.

38:10 TD Milan Jožika, PAT Mateja Čakmak

Posle kadeta nastupio je i seniorski tim koji je do pobede predvodio MVP meča Miloš Kolibar. Zapravo, na početku utakmice Jagodina je došla u vođstvo preko Aleksića i Pavlovića, a maksimalnih +10 imali su posle TD mladog hvatača i potencijalnog reprezentativca Srbije Bogdana Pavlovića (6:16). Vukovi su izjednačili preko Bajalice i još jednog reprezentativca Lazara Bućana, a potom ih je u vođstvo doveo Kolibar jednim od svojih 6 TD hvatanja. Posle intersepcije Milenkovića i razmene TD na obe strane preko Krstića za Jagodinu i doskorašnjeg Stršljena, a sada člana Vukova Andreje Živkovića, na odmor se otišlo rezultatom 28:25 za domaćina.

U drugom poluvremenu, Živković je dodao jedan TD, jedan je bio delo Radivojevića, a čak 4 je postigao Kolibar. To Jagodinci nisu mogli da isprate, Aleksić, Pavlović i Milenković postigli su po tačdaun, ali više od toga nisu mogli. Black Hornets će pobedu juriti u drugom kolu protiv novosadskih Wild Dogsa, koji su u prvom kolu igrali protiv Plavih zmajeva.

SBB Vukovi Beograd 66:43 Jagodina Black Hornets