Klek Vitezovi savladali Kikindu u gostima i plasirali se u finale!

1950
Kikinda Mamuti : Klek Vitezovi

Ekipa Kleka napravila je iznenađenje u polufinalu plejofa Druge lige Srbije i slavila protiv Kikinda Mamuta na terenu FK Žak u Kikindi rezultatom 21:18 posle preokreta u drugom poluvremenu. Klek Vitezovi će se za dve nedelje u finalu sastati sa ekipom Banat Bulls, koja je juče pobedila Požarevac Pastuve.

Mamuti su dobro počeli utakmicu i u prvoj četvrtini postigli su dva tačdauna. Prvo je do end zone došao 17-godišnji RB Nemanja Milosavljev (6:0), a potom je OC i QB Branislav Fekete na isti način došao do TD i povećao prednost na 12:0.

U drugoj četvrtini odbrana Kleka je zaustavila napad domaćina i došli su do svojih prvih poena. QB Lazar Sporin je u end zoni našao Danijela Tešina, a kiker Zdravko Vujanov pogodio je XP za 12:7.

Posle pauze, Fekete je nastavio sa dobrom igrom. Ovog puta do poena je došao kroz vazduh kada je pronašao RB Milana Kalembera za 18 jardi (18:7). Međutim, treći put na utakmici Mamuti nisu realizovali konverziju posle TD, što se na kraju ispostavilo kao presudno. Do kraja treće četvrtine Knights su se ponovo približili na jedan posed zaostatka, kada je Sporin poentirao i trčanjem, a Vujanov ponovo pogodio PAT (18:14).

U poslednjoj četvrtini vodila se velika bitka, a kao pobednici izašli su Vitezovi. Luka Škorić je jedan napad završio trčanjem za 12 jardi i TD, Vujanov je ponovo bio siguran (18:21).

Do kraja meča Mamuti nisu imali vremena da uzvrate, a Klek Vitezovi su se plasirali u finale Druge lige Srbije drugu godinu zaredom.

Kikinda Mamuti 18 : 21 Klek Vitezovi