Pobeda niških Imperatora protiv Kraljevskih kruna

1436
Pobeda Imperatora protiv Kraljeva

U poslednjem meču prvog kola Arena lige Srbije, u okviru Grupe Jug odigrana je utakmica između niških Imperatora i Kraljevskih kruna iz Kraljeva. Rezultat je bio 26:18 u korist domaćina.

Iako je utakmica bila zakazana za 16 časova, pomerena je za sat vremena zbog saobraćajne nezgode ekipe iz Kraljeva na putu ka Nišu. Srećom, zbog pribranosti i dobre reakcije vozača niko nije povređen.

Još uvek pometeni Kraljevčani nisu dobro ušli u utakmicu, što se moglo pretpostaviti. To je iskoristio QB i HC Imperatora Jovica Jović koji je istrčao za TD u prvoj četvrtini, posle čeka je Aleksandar Anđelković pretvorio PAT za ekstra poen za 7:0.

Pri tom rezultatu, Anđelković je napravio odličan potez i u defanzivi. U svojoj end zoni presekao je loptu i zaustavio obećavajući napad Kruna. To je ponovo iskoristio Jović i novim trčanjem od 10 jardi povisio rezultat (13:0).

Do kraja poluvremena odbrana Imperatora predvođena dobro igrom defanzivne linije nije dozvolila poentiranje, a Jović i Anđelković su uspeli da povise rezultat kada su kompletirali pas za TD dugačak 20 jardi (19:0).

Posle poluvremena, Nišlije su postigle novi TD, preko mladog Đorđa Stojiljkovića koji je istrčao za 15 jardi, a Jović je pasom za Davora Ivkovića postavio maksimalnih 26:0.

Pred kraj treće četvrtine, Kraljevčani su zaigrali neuporedivo bolje, a najveća nada Kruna, perspektivni QB Filip Đokić kompletirao je pas za RB Aleksandra Todorovića koji je posle 15 jardi stigao do end zone (26:6).

Mladići iz Kruna su obeležili poslednju četvrtinu. QB Đokić je prvo pronašao vršnjaka WR Lazara Perišića (2001. godište) za 20 jardi, a potom i godinu dana mlađeg WR Strahinju Jovančevića za 25 jardi i sa ta dva tačdauna Kraljevo je smanjilo rezultat na 26:18.

Ponestalo im je i snage i vremena, pa se ispostavilo da je to bio konačan rezultat. Ali ovakvom poslednjom četvrtinom upozorili su Imperatore da će morati da budu oprezniji za dve nedelje kada će se igrati revanš meč u Kraljevu.

Imperatori Niš 26 : 18 Kraljevo Royal Crowns