Recap

SBB Vukovi Beograd – Imperatori Niš 27:8 (0:0, 0:8, 8:0, 19:0)

Stadion na Adi Ciganliji. Gledalaca: 300.

Kretanje rezultata:
0:8 Ričard Samjuel pas 37 jardi ka Leonu Miloševiću, Džoel Lej pretvaranje za dva
8:8 Mihailo Josović trčanje 10 jardi, Alen Ružić pretvaranje za dva
14:8 Majls Gejts pas 20 jardi ka Toniju Vašingtonu, Tešić neuspešan PAT
21:8 Vašington vraćanje panta 50 jardi, Tešić PAT
27:8 Gejts trčanje 20 jardi, neuspešno pretvaranje za dva

U odloženom susretu četvrtog kola Sportklub Prve lige Srbije, niški Imperatori nagovestili su senzaciju na Adi Ciganliji, ali su SBB Vukovi, ipak, u drugom poluvremenu uspeli da sačuvaju četvorogodišnji oreol nepobedivosti u domaćem šampionatu – 27:8.

Trenutno najefikasniji igrač srpskog šampionata, Ričard Samjuel, doveo je Nišlije u vođstvo pasom ka Leonu Miloševiću, u drugoj četvrtini (8:0), a Beograđani su do prvih poena došli tek u drugom delu susreta.

Imperatori su bili opasni i po povratku sa odmora, ali nisu materijalizovali svoje šanse, što je „čopor sa Ade“ kaznio i na kraju stigao do ubedljive pobede. Najpre je izjednačio trčanjem Mihaila Josovića u trećoj deonici, a zatim sa tri tačdauna u režiji importa, u poslednjoj deonici potpuno razoružao protivnika.

Domaći su do preokreta došli pasom Majlsa Gejtsa ka Toniju Vašingtonu, zatim je američki risiver vratio pant 50 jardi, a kvoterbek „stavio tačku na i“ trčanjem.