Vukovi Beograd i Jagodina Black Hornets u finalu Prve lige Srbije!

1065
SBB Vukovi Beograd vs Jagodina Black Hornets

Ekipe Vukovi Beograd i Jagodina Black Hornets igraće u finalu ovogodišnje 7 na 7 Sport Klub Prve lige Srbije! Vukovi su na svom terenu drugi put ove sezone savladali Banat Bulls (79:44), dok je Jagodina Black Hornets napravila jedno od najvećih iznenađenja u poslednjih nekoliko godina na domaćim terenima i pobedila dosadašnje šampione Wild Boars Kragujevac u gostima sa 65:44.

U igri Vukova nije se osetio izostanak Miloša Kolibara, jednog od najboljih igrača lige ove sezone. Čopor je već u prvom poluvremenu napravio razliku od 22 poena, koju je u drugom poluvremenu čak i uvećao postigavši ukupno 12 tačdauna i 79 poena. Poslednji put kada su banatski Bikovi bili blizu Beograđana je još u prvoj polovini prvog poluvremena kada su preko Marija Lugonje smanjili na 19:12. Tada su Vukovi vezali dva TD i posle toga nije bilo povratka za Bullse.

79:44 Mladen Zlatić za Maria Lugonju, PAT Bojan Nešić

U Kragujevcu, mlada ekipa Jagodine napravila je veliko iznenađenje i sa trona zbacila dosadašnje prvake države Kragujevac Wild Boars, samo dve nedelje pošto su ispustili pobedu u regularnom delu.

Stršljeni su dobro krenuli, isforsirali su 3&out i došli u vođstvo preko Milenkovića. Veprovi su uzvratili preko Petra Goića koji je postigao dva tačdauna, a između toga odbrana Kragujevca je došla i do presečene lopte (15:6).

Međutim, tada je krenuo uragan Jagodine. Izjednačili su preko Todora Vasiljevića (TD) i Strahinje Jevremovića (INT), zatim je Aleksandar Milenković vezao dva tačdaun hvatanja, a poluvreme je završeno drugom presečenom loptom Jevremovića (15:32).

Na početku drugog poluvremena Jagodina je prva imala posed i došla je do novog TD preko Stevanovića. Tek tada Veprovi su poentirali i prekinuli niz od 33 uzastopna poena Stršljena. I sami Wild Boarsi su vezali 16 poena i smanjili prednost gostiju na jedan posed tj. 8 razlike (31:39). Naredna 3 napada, ekipe su naizmenično poentirale u napadu, sve dok Veprovi nisu vezali dva poseda bez poena, a Aleksandar Milenković svojim četvrtim tačdaunom i Stevanović drugim nisu odvojili goste na tri poseda i potvrdili pobedu. Do kraja obe ekipe su poentirale po jednom, ali razlika je ostala ista – 44:65.

Utakmica u nedelju protiv Vukova biće prvo, seniorsko finale u Prvoj ligi Srbije za mladi klub iz Jagodine. Black Hornets do sada su osvojili dve Juniorske lige Srbije, a gro te generacije čini ovogodišnji seniorski sastav. Osim dve juniorske titule, Hornetsi imaju po jedan trofej iz Pionirske i Pionirske fleg lige Srbije. Preko puta njih, beogradski Vukovi, sedmostruki su šampioni države (6 put Serbian Bowl i jednom Kup takmičenje), ali dobar deo i njihovog sastava čine momci koji su prošle godine bili šampioni Juniorske lige Srbije. Utakmica se igra u nedelju od 14 časova na stadionu SC Rakovica u Beogradu.

Kragujevac Wild Boars 44:65 Jagodina Black Hornets