Gladijatori zabeležili drugu pobedu i plasirali se u plejof – DLS 2020

967
Gladijatori bolji od Orlova

U duelu beogradskih timova, Gladijatori su bili bolji od novobeogradskih Orlova u neizvesnoj utakmici. Vođeni Dragutinom Žikićem domaći su bili bolji rezultatom 43:40.

MVP utakmice je bio Stefan Ljumović koji je čak tri puta uhvatio pas za TD. Uz njega, za Gladijatore su se upisali Holik i Ilić, kao i Živković i Mandrašević koji su uhvatili TD i TPC koje je bacio Ivanović.

Posle ranog vođstva domaćih i naizmeničnog poentiranja, ekipe su otišle na poluvreme rezultatom 23:17 u korist Gladijatora. Orlovi su odlično krenuli drugo poluvreme i sa dva tačdauna u presečenom loptom došli u vođstvo od 10 razlike (23:33). Ipak, iskusni Žikić je onda vezao tri TD i napravio razliku od dva poseda lopte (43:33). Do kraja Orlovi su samo ublažili poraz.

Na ovaj način Gladijatori su se plasirali u doigravanje, a u poslednjem kolu igraće u Boru protiv ekipe Golden Bears u nedelju 25. oktobra sa početkom u 12 časova. Protiv Medveda mladi Gladijatori će probati da pobedom obezbede prvo mesto i plasiraju se direktno u polufinale, gde će potom čekati pobednika duela iz Wild Card runde.

Gladiators Beograd 43:40 Novi Beograd Orlovi