Prva liga, 7. kolo: Vukovi posle preokreta do pobede u Jagodini

1307

U poslednjem kolu ligaškog dela sezone SBB Vukovi su u Jagodini pobedili Black Hornetse sa 58 : 44, čime su potvrđene njihove pozicije tabeli pre plej-of — Vukovi su drugi, a Stršljeni četvrti.

Utakmicu su obeležila sjajni napadi oba tima, što govori i postignut rezultat. Kao i u meču s Wild Boarsima, i u ovom je Jagodina vodila na poluvremenu, ali su znatno iskusniji Beograđani, i sa dužim i „odmornijim“ rosterom, dobili treću četvrtinu sa 22 : 8 i tako preokrenu rezultat i tok meča.

U dresu Stršljena dominantna figura ponovo je bio kvoterbek Ostin Staps koji tri puta sa end-zonom povezao mladog hvatača Dejana Srećkovića i jednom Entonija Retlifa; ovaj potonji je i sam uspešno poentirao vraćanjem presečene lopte na početku utakmice, dok je poslednje poene za domaći tim dao Andreja Živković.

Kod Vukova je, očekivano, radio novi tandem, QB Kari Verčer i novopridošli Kori Batler, koji je postigao dva tačdauna. Batler je svoju agilnost demontrirao i impresivnim vraćanjem kik-ofa za tačdaun, dok je Verčer još dva puta asistirao Nikoli Simoviću i Ognjenu Vitoroviću.

Ipak, pas-igra nije bila isključivi oslonac beogradske ekipe, budući da je značajan doprinos u osvajanju jardi i naravno poentiranju dao Mihailo Josović koji je tri puta završio u end-zoni domaćina.

44 : 58 — trčanje 1 yd, Živković; TPC trčanjem, Pavlović

Pred obe ekipe slede utakmice razigravanja. SBB Vukovi će, kao drugoplasirani tim na tabeli, čekati polufinalni susret s boljim iz jednog od dva vajldkard duela, u kojem će igrati i Black Hornetsi kao četvrtoplasirani tim na tabeli.