Prva liga, 7. kolo: Divlji veprovi prejaki za Mamute

837

Pretposlednja stanica za utvrđivanje 1. mesta u ligaškom delu prvenstva za Wild Boarse bila je Kikinda. Sasvim očekivano, ostvarili su uverljivu pobedu od 55 : 0 protiv Mamuta.

Divlji veprovi su od samog starta demonstrirali svoju moć, pa su tako prvu i drugu četvrtinu završili s prednošću od po tri poseda lopte (21 : 0 i 20 : 0) i praktično već na poluvremenu okončali ovaj meč. Mamuti, vidno oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca seniora, nisu mogli da pruže jači otpor protivniku, ali je zato nekoliko mlađih igrača dobilo priliku da oseti žestinu igranja s „velikim“ timom.

Kvoterbek Kragujevčana Dalton Oliver ponovo je bio dominantna figura u utakmici, bacivši pet pasova za tačdauna, dok su u drugom poluvremenu priliku da igraju dali svojim igračima s manjom minutažom.

0 : 55 — vraćanje fambla 39 yd #33; PAT Almaši

Mamuti su ovim duelom okončali ligaški deo takmičenja, hoće li biti u igri za plej-of, ili će pak napustiti takmičenje, biće poznato nakon meča Blue Dragons — Legionaries.

Wild Boarsima je preostalo da još ugoste Golden Bearse u nadoknadi zaostale utakmice 1. kola. Taj susret igraće se u nedelju, 17. juna, od 17 časova.