Druga liga, 1. kolo: Celtisi do pobede u trećem produžetku

1077

Ekipa Celtis iz Sombora pobedila je gostujuće Royal Crownse sa 9 : 6 tek u trećem produžetku susreta, u 1. kolu Druge lige Srbije.

Na kraju regularnog dela bilo je 6 : 6, a odlučujući poen postigao je Nikola Skuban fild-golom sa udaljenosti od 20 jardi.

U utakmici u kojoj su glavnu reč vodile dve jako dobre odbrane i dva loša napada, bolje se snašla ekipa domaćina. Duel je obeležila loša igra i velika nervoza u napadima obe ekipe, sa ogromnim brojem grešaka na obe strane.

Ekipa iz Kraljeva povela je u drugoj četvrtini pasom Filipa Đokića za Miloša Markovića, da bi nakon pauze u poluvremenu Somborci nekako povezali redove, pa je Darko Marojević uputio lep pas od 50 jardi Zoranu Subotiću.

U ekipi Celtisa iz odbrane se posebno istakao Ognjen Ružić koji je utakmicu završio sa sedam sekova.

9 : 6 — fild-gol 20 yd, Nikola Skuban

Drugo kolo igraće se 14/15. aprila, kada će Royal Crownsi ugostiti Wild Dogse, a Sombor će ponovo biti domaćin, ovog puta čačanskim Ratnicima.