Juniori, 2. kolo: Vrščani sejftijem do prve pobede

1194

U poslednjoj utakmici 2. kola Juniorske lige Srbije (U19) vršačka ekipa Lavovi pobedila je u okviru grupe Sever supernike iz Kikinde sa 8 : 6, ostvarivši tako prvu pobedu ove sezone.

Vrščani su do pobede došli u poslednjoj četvrtini, i to greškom kvoterbeka Mamuta Tihomira Todorova koji je sekovan u svojoj end-zoni zahvaljujući odličnoj reakciji igrača odbrane, Branka Šovša i Aleksandra Prolea. To je donelo rezultatsku prevagu u korist u domaćina i ispostavilo se konačan rezultat.

Prva i druga četvrtina prošle su bez poena, da bi nakon odmora prvi u vođstvo došli Mamuti, i to pasom Tihomira Todorova za Vukašina Spasića. Domaćini su uzvratili trčanjem Uroša Stojanovića i izjednačili rezultat, pa se tako ušlo u neizvesnu završnicu.

Oba tima nakon dva kola imaju po jednu pobedu i po jedan poraz. Već predstojećeg vikenda Mamuti će u svom gradu igrati protiv Wild Dogsa, a Lavovi će na megdan mitrovačkim Legionarima.