Pionirska fleg liga Srbije (U15): Indiansi osvojili četvrtu titulu prvaka Srbije

1850

Pionirska fleg ekipa Meridian Inđija Indians odbranila je titulu prvaka države. Šampionski pehar, koji je već treći put uzastopno, a ukupno četvrti put u rukama Inđijaca, osvojili su pobedama protiv vršnjaka iz ekipa Pirates Zemun (47 : 13) i Mammoths Kikinda (32 : 19).

Srebrna medalja pripala je ove godine ekipi iz Kikinde, a treće mesto osvojili su mladi Pirati iz Zemuna, a za nakorisnijeg igrača finalnog turnira (MVP) proglašen je Aleksandar Živanović iz pobedničkog tima.

Takmičenja u beskontaktnoj verziji američkog fudbala u uzrasnoj kategoriji do 15 godina održavaju se od 2007. godine.

Na finalnom turniru Pionirske fleg lige Srbije (U15), koji se održao 27. maja u Kikindi, nadmetale su se fleg ekipe Mammoths, Pirates i Meridian Indians, pobednici grupa Sever, Centar i Zapad. Iako je kao prvoplasirani tim grupe Jug trebalo da nastupi i Royal Crowns iz Kraljeva, svoje učešće su otkazali zbog bolesti i povreda nekoliko svojih igrača.

Inđijski klub je jedini koji se plasirao svake godine na finalni turnir fleg lige. Ove sezone je zasluženo osvojio svoju četvrtu zlatnu medalju, posle 2010, 2015. i 2016. godine, budući da su kroz celo takmičenje nanizali sve pobede i u završnicu stigli bez ijednog poraza.

Meridian Indians – Pirates 47 : 13

1/2 – 21 : 7
0 : 7 – Matija Samardžija za Filipa Teslića, pretvaranje Samardžija za Bobana Kalipovića
7 : 7 – Aleksandar Živanović za Dragana Kranjčeca, pretvaranje Živanović za Jovana Davidovića

7 : 12 – Stefan Nema za Ognjena Todorovića, pretvaranje Nema za Todorovića
7 : 19 – Mihajlo Veselinović za Đorđa Nedeljkovića, pretvaranje Veselinović za Jovana Kalinovića
32 : 31 – Nema za Terzina, pretvaranje neuspešno
39 : 31 – Bojana Milošević za Vukašina Spasića, pretvaranje Milosević za Stokića
39 : 37 – Veselinović za Stojanovića, pretvaranje neuspešno
46 : 37 – Nema za Todorovića, pretvaranje Nema za Terzina
46 : 43 – Veselinović za Stojanovića, pretvaranje neuspešno
53 : 43 – Nema za Spasića, pretvaranje Nema za Spasića
60 : 43 – trčanje Spasić, pretvaranje Milosević za Terzina
67 : 43 – Nema za Todorovića, pretvaranje Milošević za Stokića