6. kolo PLS: Kragujevčani rutinski protiv Legionara

1782

Wild Boarsi iz Kragujevca ubedljivo su i lako pobedili Legionare iz Sremske Mitrovice sa 63 : 7 u 6. kolu SPORT KLUB Prve lige Srbije.

Da će ovo biti meč bez imalo neizvesnosti, jasno su stavili do znanja Kragujevčani koji su već prvu četvrtinu okončali s prednošću od 20 : 0. Interesantno, Veprovi su već u prvom pleju, nakon greške odbrane Legionara, poentirali, a istim tempom nastavili su sve do poluvremena, kada su na odmor otišli sa ogromnom i nenadoknadivom prednošću 48 : 7.

U tom delu igre „vatreno krštenje” imao je i novopridošli kvoterbek Dalton Oliver koji je tri puta bacio pas za tačdaun hvatačima Strahinji Stepoviću i Stefanu Đuriću.

Aktuelni šampioni države su nakon poluvremena priliku da zaigraju pružili i igračima koji su tokom sezone imali manju minutažu na terenu. Do kraja susreta postigli su još dva tačdauna, trčanjem Mihaila Novakovića i pasom Alekse Đokića za Filipa Nedeljkovića, pa se konačan rezultat zaustavio na 63 : 7.

Jedine poene za Legionare dao je Dejan Jašćur, i to u drugoj četvrtini, atraktivnim vraćanjem kik-ofa od 80 jardi. Ipak, sa znatno „kraćim rosterom” na ovom meču, činilo se da i nisu mogli više.

Poslednje kolo regularnog dela šampionata na programu je 3/4. juna. Kragujevcu je ostalo da odigra utakmicu sa Indiansima, a Legionari na svom terenu treba da ugoste SBB Vukove.

Do tada, preostalih šestoro prvoligaša narednog vikenda igra mečeve 6. kola, a sastaju se:

Celtis – Meridian Indians
SBB Vukovi – Blue Dragons
GAT Dukes – Panthers

Mesto: Kragujevac, stadion „Čika Dača” (teren s veštačkom travom)
Datum i vreme: 21. maj, 16.00 h
Sudije: S. Kobilarov (R), A. Dašić (U), I. Lazić (HL), B. Milošević (LJ), B. Perić (BJ)

3/4 – 8 : 0
56 : 7 – trčanje 17 yd, Mihailo Novaković; TPC Aleksa Đokić za Aleksu Stevanovića, pas