1. kolo PLS: Veprovi uspešno započeli odbranu trona

2851

Wild Boarsi iz Kragujevca uspešno su otpočeli da brane tron osvojen prošle godine, pošto su u uvodnom meču Sport klub Prve lige Srbije 2017. kao domaćini pobedili ekipu Celtis iz Sombora sa 36 : 7.

Ubedljiva igra aktuelnih šampiona, kao savršen uvod u novu sezonu, očekivala se u Kragujevcu na terenu FK Arsenal. Dva kluba, pre ovog susreta, igrala su još 2011. godine, kada su Kragujevčani slavili pobedu od čak 74 : 0. Iako je od tada prošlo mnogo vremena, a na osnovu svih pojačanja i ambicija uoči početka nove takmičarske godine, pobeda Veprova nije se dovodila u pitanje, a već na startu dokazali su opravdanost svojih ciljeva.

Veprove su do pobede predvodila udarna klupska pojačanja ove sezone: kvoterbek Ijan Maginis, raning-bek Loran Čimanga i hvatač Strahinja Stepović. Stepović je tri puta utrčao u end-zonu protivnika – jednom nakon pasa Maginisa, jednom vraćanjem panta i jednom trčanjem. Čimanga i Maginis su se takođe upisali u listu strelaca trčanjem.

Boarsi su kroz celu utakmicu lepo gradili napad, uvećavali prednost iz četvrtine u četvrtinu, pa je već na poluvremenu, pri rezultatu 29 : 0, bio poznat ishod susreta. Počasne poene za Somborsku ekipu postigli su Predrag Mandić i Jovan Uzelac u trećoj četvrtini, nakon greške Maginisa koji je ispustio loptu na sredini terena, te su je gosti pokupili i vratili na samo dva jarda od protivničke end-zone.

Već u 2. kolu u Kragujevcu će se igrati veliki derbi, jer će snage odmeriti večiti rivali – Veprovi i Vukovi. Celtisi će ugostiti beogradske Plave zmajeve. Te utakmice na programu su 8/9. aprila.

Mesto: Kragujevac, FK Arsenal
Datum i vreme: 26. mart, 14.00 h
Sudije: Milan Šolajić (R), Mlađen Čolović (U), Ivana Lazić (HL), Bojan Milošević (LJ), Dragan Ranković (BJ)