Legionarima pehar „Trofeja Vojvodine”

1657

Legionari iz Sremske Mitrovice osvojili „Trofej Vojvodine”, prvi turnir u fleg fudbalu za seniore i seniorke u organizaciji Saveza američkog fudbala Vojvodine.

Sremskomitrovačka ekipa je u finalu pobedila Meridian Indianse sa 18 : 14, kojima je tako pripalo srebro, dok je bronzanu medalju izborila ekipa Mammoths iz Kikinde, koja je nadigrala Vitezove iz Kleka sa 27 : 0.

Na turniru je učestvovalo sedam klubova iz Vojvodine koji su bili raspoređeni u dve grupe:

• Legionaries Sremska Mitrovica

Prvo i drugo mesto u grupi A pripalo je inđijskoj i kikindskoj ekipi, dok su iste pozicije u grupi B osvojile ekipe Legionaries i Knights.

Indiansi su u polufinalu savladali Klečane sa 31 : 12, a u drugom polufinalu Legionari su bili bolji od Mamuta 26 : 19.

Turnir je održan u Omladinskom sportskom centru „Mladost” u Bečeju. Domaćin i organizator takmičenja bio je KAF GTC Vianor Virdre iz Bečeja, i to uz pomoć poslanice u Skupštini AP Vojvodine Slađane Jovanović i Saveza američkog fudbala Vojvodine. Turnir je završen dodelom pehara, medalja i zahvalnica, a svečanoj dodeli prisustvovali su pomenuta Slađana Jovanović i Dejan Terzić, član opštinskog veća zadužen za pitanja omladine i sporta u Opštini Bečej.

„Trofej Vojvodine” imao je humanitarni karakter, u cilju prikupljanja novčane pomoći za obnovu objekta i električnih instalacija kuće u kojoj živi porodica Granić (Zdenko Granić, samohani otac dvanaestogodišnjeg dečaka Dina koji boluje od dijabetesa), a koja je oštećena u požaru koji se dogodio polovinom prošle godine.