Panteri iz Vroclava šampioni Evrope

1657

Ekipa Panthers iz Vroclava novi je prvak Evrope! U veoma uzbudljivoj završnici IFAF Evropa Lige šampiona pobedila je tim Seamen iz Milana sa 40 : 37 i titulu najboljih preuzela od švedske ekipe Crusaders iz Karlstada.

Tim iz Vroclava, koji je bio i domaćin Final Four turnira, ušao je u meč kao favorit posle prilično impresivnog izdanja u poljskom šampionatu, a onda i u Ligi šampiona. Sjajan napad Pantera bio je najsvetlija tačka i u polufinalnom susretu protiv ekipe Danube Dragons iz Beča, a potom i u finalu protiv tima iz Milana. Ipak, Seamen je dokazao da ima odličnu odbranu, ali i napad koji može da brzo postigne pogodak.

Kvoterbek Pantera Vajt (White) bio je junak finalnog meča, bacivši šest pasova za tačdaun. Njegov suparnik Safron iz Milana bio je skoro jednako uspešan, bacivši jedan manje.

Poljaci su na poluvreme otišli s prilično ubedljivom prednošću od tri poseda lopte. I kada se činilo da će ishod meča već tada biti poznat, Mornari iz Milana su napravili veliki pritisak u trećoj deonici, smanjivši prednost domaćina na samo tri poena.

Ta razlika, međutim, održala se do kraja susreta, budući da su četvrtoj četvrtini oba tima postigla još po jedan tačdaun.