Treća liga Srbije: Pregled 5. kola

2719

Poslednje po redu, 5. kolo Treće lige Srbije u grupi „Sever” ubeležilo je proteklog vikenda dve utakmice. U subotu 11. juna u Novom Sadu su se sastale ekipe Wild Dogs i Knights, dok su dan kasnije u Bečeju odigrale Vidre i Sharks. Pobede su pripale ekipama iz Novog Sada i Šapca.

1Wild Dogs – Knights 14 : 6

Duel dve neporažene ekipe u dosadašnjem toku prvenstva pripao je Novosađanima koji su savladali „Vitezove” iz Kleka sa 14 : 6.

Da Wild Dogsi imaju najbolju odbranu u ovom rangu takmičenja, pokazala je i ova utakmica u kojoj su Novosađani primili samo jedan tačdaun. Jedno trčanje i jedan pas za tačdaun bili su dovoljni za pobedu koja im je osigurala 1. mesto i lakšeg protivnika u nastavku takmičenja, tj. u četvrtfinalu, i eventualno domaćinstvo u polufinalu.

„Vitezovi” su počasne poene postigli u završnici meča, ali to nije bilo dovoljno za eventualni rezultatski preokret. Tri pobede i jedan poraz smestili su Klečane na 2. mesto u grupi „Sever” pa će se u četvrtfinalu sastati s trećeplasiranim timom iz grupe „Jug”.

Luka Vojnović, ofanzivini koordinator Wild Dogsa, ocenio je da ovo bio težak meč u kojem su njegovi puleni rano poveli i uz dosta napora sačuvali prednost. Vojnović je takođe čestitao ekipi iz Kleka na fer i korektnoj utakmici.

4/4 – 00 : 06
14 : 06 – pas 25 jardi, Luka Škorić za Radeta Škorića; pretvaranje za 2 neuspešno

2Vidre – Sharks

Klub američkog fudbala Sharks iz Šapca pobedio je na gostovanju u Bečeju domaći klub Vidre tesnom razlikom od samo jednog poena – 14 : 13. „Ajkule” su ovom pobedom obezbedile 3. mesto u grupi, dok su se Vidre u svom debitantskom nastupu ove sezone oprostile od daljeg takmičenja.

Šapčani su poveli u prvoj četvrtini susreta, ali su u naredne dve domaćini s dva tačdauna preokrenuli rezultat. Prednost jednog poseda lopte i prvu pobedu u istoriji imali su u rukama praktično do samog kraja meča, ali su „Ajkule” u poslednjih 20 sekundi uspele da pas igrom preokrenu rezultat i trijumfalno finiširaju.