JLS Sever: Indiansi overili plej-of u Kikindi

Kikinda Mammoths – Inđija Indians 14:33 (0:0, 6:6, 0:15, 8:12)

6:0 Nemanja Vučković trčanje 3 jarda, neuspešan PAT
6:6 Stefan Borković trčanje 55 jardi, neuspešan PAT
6:14 Jeftić pas 50 jardi ka Borkoviću, Filip Turčinović pretvaranje za dva
6:21 Milan Jeftić pas 25 jardi ka Ivanu Obleščuku, Perac PAT
6:27 Jeftić trčanje 3 jarda, neuspešno za dva
14:27 Vladimir Fekete trčanje 9 jardi, Fekete pretvaranje za dva
14:33 Jeftić pas 15 jardi ka Obleščuku

Inđija Indiansi overili su plasman u polufinale, trijumfom na gostovanju Kikinda Mammothsima – 33:14, u poslednjem kolu Juniorske lige Srbije grupa „Sever“.

Posle rata odbrana u prvoj četvrtini, domaći su prvi stigli do protivničke end zone, trčanjem Nemanje Vučkovića, ali je trkač Stefan Borković izjednačio pred odlazak na poluvreme – 6:6.

Isti igrač još jedniim tačdaunom, ovoga puta posle pasa kvoterbeka Milana Jeftića, doneo Indiansima preokret u trećoj četvrtini (14:6). A onda je Milan Jeftić dotukao Kikinđane sa dva pasa ka Ivanu Obleščuku i jednim utrčavanjem u end zonu.

Poraz Mamuta u međuvremenu je ublažio Vladimir Fekete.

Inđija Indiansi ligaški deo završili su na drugom mestu i u polufinalu će, kao i prošle godine, igrati sa Angel Warriorsima, ali ovoga puta u Čačku. U drugom polufinalu Sirmium Legionariesi čekaju pobednika zaostalog duela trećeg kola između Kragujevac Wild Boarsa i Kraljevo Royal Crownsa, koji je na programu u utorak od 12 sati na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“.