Jagodina Black Hornets – Kragujevac Wild Boars 9:30 (7:7, 0:23, 2:0, 0:0)

SC „Glavinci“.

Kretanje rezultata:
0:7 Nikola Simović trčanje 6 jardi, Ivan Živanović PAT
7:7 Stevan Ristić pas 40 jardi ka Aleksandru Janićijeviću, Adam Karuntanović PAT
7:15 Stefan Todorović trčanje 32 jarda, Aleksa Stevanović pretvaranje za dva
7:17 sejfti
7:24 Aleksa Đokić pas 35 ka Aleksi Stevanoviću, Živanović PAT
7:30 Đokić pas 63 jardi ka Stevanoviću, neuspešan PAT
9:30 sejfti

U poslednjem kolu Juniorske lige Srbije grupa „Jug“, Kragujevac Wild Boarsi savladali su Black Hornetse u Jagodini, rezultatom 30:9 i tako domaćina i teoretski izbacili iz borbe za plej-of.

Kragujevčane je u vođstvo doveo oporavljeni Nikola Simović trčanjem, ali su do kraja prve deonice Stršljenovi izjednačili pasom Stevana Ristića ka Aleksandru Janićijeviću – 7:7.

Međutim, već u drugoj deonici Veprovi su dodali gas i najpre se trčanjem Stefana Todorovića vratili u vođstvo, a odmah zatim sa dva pasa za tačdaun Alekse Đokića ka Aleksi Stevanoviću otklonili sve dileme oko pobednika – 30:7.

U drugom poluvremenu gosti su čuvali stečeno vođstvo, pa je viđen samo sejfti posle loše odrađenog panta.

Ovom pobedu Veprovi su se približili nastavku odbrane titule, a da bi se našli u polufinalu moraće da pobede Kraljevo Royal Crownse, u zaostalom susretu trećeg kola, u utorak, od 12 sati, na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“.

Podsetimo, prvo mesto na Jugu osvojili su Čačak Angel Warriorsi, dok su se sa Severa u polufinale plasirali Sirmium Legionariesi i Inđija Indiansi.