Vukovi Beograd – Sirmium Legionaries 21:32 (2:0, 13:12, 6:0, 0:14)

9:0 Vanja Lugonja pas 20 jardi ka Filipu Petroviću, Nikola Vujasin PAT
9:6 Pavle Nešković trčanje 5 jardi, neuspešan PAT
9:12 Nešković pas 70 jardi ka Miroslavu Simiću, neuspešno pretvaranje za dva
15:12 Vanja Lugonja trčanje 1 jard, neuspešno pretvaranje za dva
21:12 Lugonja pas 40 jardi ka Filipu Petroviću, neuspešno za dva
21:18 Nešković pas 15 jardi ka Simiću, neuspešan PAT
21:26 Bojan Đakonović vraćanje intersepcije 25 jardi, Simić pretvaranje za dva
21:32 Nešković pas 30 jardi ka Simiću, neuspešno za dva

U izuzetno uzbudljivom i prepunom preokreta derbiju poslednjeg kola Juniorske lige Srbije grupa „Sever“, koji je odlučivao o plasmanu u plej-of, Sirmium Legionariesi slavili su na gostovanju beogradskim Vukovima, rezultatom 32:21.

Na taj način otklonili su sve dileme oko učesnika plej-ofa, pa će, zahvaljujući maksimalnom učinku sa prvog mesta u polufinale, zajedno sa Inđija Indiansima koji svoj meč igraju sutra.

Utakmica je počela velikim ratom odbrana, pa je u prvoj četvrtini viđen samo sejfti Dušana Cenića (2:0). Međutim, već u drugoj deonici proradili su napadi. Vanja Lugonja je uvećao vođstvo svog tima pasom ka Filipu Petroviću (9:0), ali je kvoterbek Mitrovčana, Pavle Nešković, doneo preokret svom timu. Najpre se sam domogao end zone, a potom asistirao Miroslavu Simiću (12:9).

Ipak, da „čopor sa Ade“ na poluvreme ode sa vođstvom, pobrionuo se snikom Lugonja, a već u trećem periodu vratio je svom timu „plus devet“ novim pasom ka Petroviću – 21:12. Vukovi su želeli da dođu do pobede od „plus 20“, koja bi im obezbedila siguran plasman u doigravanje.

Međutim, sa dve konekcije za tačdaun Neškovića i Simića u poslednjoj deonici i intersepcijom Bojana Đakonovića, Legionari su raspršili sve snove Beograđana i treći put uzastopno otišli u polufinale.