JLS: Ratnici sigurni, Mamuti namučili Legionare

Čačak Angel Warriors – Jagodina Black Hornets 30:0 (8:0, 2:0, 6:0,14:0)

8:0 Stefan Mitrović trčanje 65 jardi, Danijel Kostić pretvaranje za dva.
10:0 Sejfti.
16:0 Andreja Živković trčanje dva jarda, neuspešno za dva.
24:0 Mitrović trčanje 50 jardi, Bojan Ćumurović pretvaranje za dva.
30:0 Mitrović trčanje 35 jardi, neuspešno za dva.

Prošlogodišnji polufinalisti i bivši šampioni Juniorske lige Srbije, Čačak Angel Warriorsi, uspešno su započeli novu sezonu, trijumfom nad Jagodina Black Hornetsima, rezultatom 30:0, u premijernoj utakmici grupe „Jug“.

Iako debitanti u takmičenju, Jagodinci su se solidno držali sve do poslednje četvrtine, kada je kapiten Čačana, Stefan Mitrović, postigao dva od svoja tri tačdauna i otklonio sve dileme oko pobednika.

Uz odličnog Mitrovića akcije Ratnika trčanjem dobro je sprovodio i Andreja Živković koji se jednom domogao protivničke end zone.

Sirmium Legionaries – Kikinda Mammoths 13:6 (7:0, 0:6, 6:0, 0:0)

Stadion: 25. maj.

7:0 Danijel Đorđić trčanje 10 jardi, Miroslav Simić uspešan PAT.
7:6 Aleksandar Jovanov trčanje 5 jardi, neuspešan PAT.
13:6 Danijel Đorđić vraćanje kik-ofa 100 jardi, neuspešan PAT.

U reprizi prošlogodišnjeg starta lige, Sirmium Legionariesi ugostili su Kikinda Mammothse koji su ovoga puta pružili znatno veći otpor, ali nisu izbegli poraz (13:6). Ovo je veliki napredak Mamuta, s obzirom na to da su pre godinu dana, na debiju u Sremskoj Mitrovici, pretrpeli daleko ubedljiviji poraz (54:0).

Junak pobede Legionara bio je Danijel Đorđić, koji je postigao oba tačdauna za svoj.

Najpre je otvorio utakmicu trčanjem (7:0), da bi posle odgovora Aleksandra Jovanova (7:6), posle kog se i otišlo na odmor, na startu drugog poluvremena vratio kik-of preko celog terena, za pobedu.

U drugom meču grupe „Sever“ Vukovi Beograd slavili su na gostovanju Pančevo Panthersima, rezultatom 23:6.