Niš Imperatori – Inđija Indians 18:12 (0:6, 0:6, 6:0, 6:0, 6:0) – produžetak

Stadion: „Car Konstantin“. Gledalaca: oko.

0:6 Filip Garsija pas 35 jardi ka Polu Luisu.
18:12 Konor Prajs trčanje 5 jardi.

Uskoro opširnije…

KAF Požarevac – Mladenovac Forestlenders 20:34 (8:7, 6:13, 6:7, 0:7)

Stadion: „Hipodrom“. Gledalaca: oko 500.

8:0 Miloš Dimitrijević pas 7 jardi ka Dejanu Justinoviću, Justinović pretvaranje za 2 poena.
8:7 Bertrand Robertson pas 30 jardi ka Aleksandru Pokornom, uspešan PAT. 1
4:7 Dimitrijević pas 96 jardi ka Dušanu Markoviću.
14:13 Robertson trčanje 35 jardi.14:20 Robertson pas 35 jardi za Bogdana Trajkovića, uspešan PAT.
14:27 Robertson pas 25 jardi za Trajkovića, uspešan PAT.
20:27 Dimitrijević pas 14 jardi ka 80 Justinoviću.
20:34 Milodrag Jovančić trčanje 24 jardi, uspešan PAT.

Prva liga Srbije – Grupa Sever

Novi Kneževac Grofovi – Vrbas Hanters 6:35 (0:7, 0:7, 6:14, 0:7)

Stadion: FK „Obilić“. Gledalaca: oko 150.

0:7 Marojević pas 8 jardi ka Šarcu, uspešan PAT.
0:14 Pokrajac trčanje 55 jardi, uspešan PAT.
0:21 Marojević pas ka Tomčiću 40 jardi, uspešan PAT,
6:21 Kanižaj trčanje 1 jard.
6:28 Pokrajac trčanje 12 jardi, uspešan PAT.
6:34 Kužić trčanje 2 jarde, uspešan PAT.

Grofovi su novim neuspehom ponovo razočarali svoje navijače, jer su poraženi na domaćem terenu od Huntersa iz Vrbasa rezultatom.

Nade Novokneževčana da će se vratiti u život i zabeležiti prvu pobedu raspršile su se već na samom startu susreta. Gosti su u prvom napadu, odnosno 1 minutu, iskoristili opuštenost u domaćem taboru i poveli sa 7:0. Uspeli su Grofovi da se na trenutak vrate na kolosek i da je bilo više koncentracije u odsudnim trenutcima utakmica je lako mogala da ode drugim tokom.Na semaforu je dugo pisalo 0:14, odbrana Grofove je sa nekoliko pokupljenih famblova i presečenih lopti u više navrata davala napadu priliku da se vrati u meč, ali isto tako na drugoj strani je bila čvrsta odbrana Huntersa koja nije dozvolila Grofovima da poentiraju.Vukašin Tomčić je u trećoj četvrtini preuzeo stvari u svoje ruke i odličnim solo prodorom od 35 jardi nanizao gotovo celu odbranu Grofova i poentirao čime je i definitivno stavljena tačka na nade Grofova.Poraz su uspeli da ublaže trčanjem Nebojše Kanižaja koji je na ovom meču više puta napuštao teren usled udaraca koje je trpeo od odbrane Huntersa, ali je uvek uspevao da se vrati. Dobru partiju u redovima Grofova prikazao je i njegov brat Aleksandar koji je u odbrani uspeo da zabeleži 9 obaranja.Sa druge strane u ekipi Huntersa među najboljima bili su RB-ovi Šapurić i Kužić.

U nastavku viđen je sličan scenario onome u Somboru. Grofovi su koliko toliko uspešno parirali odličnoj ekipi Hunters-a sve do pred kraj susreta.

– Činjenica je da mnogo toga nije funkcionisalo kako treba. Momci su se trudili, ali protiv danas odlične ekipe Vrbasa više se nije moglo. Ono što me posebno brine je da je dosta igrača povređeno, tako da ostaje veliko pitanje u kojem sastavu ćemo putovati u Kikindu, ali verujem da će se oporaviti u toku ove 2 nedelje. Čestitam Hunters-ima na pruženoj partiji i pobedi – izjavio je nakon susreta trener domaćih Milan Ilkić.

Ovim porazom Grofovi su ostali čvrsto prikovani za dno tabele, dok su Huntersi preuzeli njen vrh.