NFL, 1. vikend: Jakom odbranom Vajkingsi do prvog trijumfa. Bronkosi jedva sačuvali pobedu

335

U poslednjim utakmicama 1. kola NFL-a Minesota Vajkingsi ostvarili su pobedu na svom terenu pošto su bili bolji od Nju Orleans Sejntsa 29:19. Divizijski rivali Denver Bronkosi i Los Anđeles Čardžersi odigrali su odličan meč u kom je ekipa iz Denvera uspela da trijumfuje, a presudio je blokiran fild-gol rukija rodom iz Južne Koreje.

Legendarni raning-bek Ejdrijena Pitersona neće povratak na stadion U.S. Bank pamtiti po dobrom, ne samo zbog poraza svoje nove ekipe, već i zbog ličnog učinka, koji je bio za zaborav – istrčao je svega 18 jardi. Međutim, ni ostatak napadačkog korpusa gostiju nije se proslavio, za šta je prevashodno zaslužna granitna odbrana Vikinga.

Do tačdauna su došli tek u poslednjem napadu na utakmici, ali bez obzira na to, imali su vođstvo sve do finiša prvog poluvremena. Posle dva fild-gola imali su 6:3, ali su usledila dva tačdauna Stefona Digsa i praktično je već tu odlučen meč, jer je domaćin poveo 16:6. Sve dileme otklonio je Kajl Rudolf tačdaunom na početku četvrte četvrtine za nedostižnih 26:9. Jedini tačdauna za Sejntse uhvatio je Kobi Fliner u samoj završnici meča.

Briljirao je Sem Bredford sa prebačenih 346 jardi uz čak tri tačdauna, od kojih su dva išla Digsu, koji je pride uhvatio 93 jarda. Odličan je bio i ruki Devin Kuk, koji je istrčao 127 jardi. Na drugoj strani Dru Bris je prebacio 291 jard uz pas za tačdaun.

Znatno zanimljivije bilo je u Denveru. Domaćini su ipak morali ranije da obezbede trijumf. Vodili su na početku četvrte četvrtine 24:7 i imali sve u svojim rukama. Međutim, usledile su neverovatne greške i izgubljene lopte, a taj poklon je prihvatio Filip Rivers i doveo svoj tim na samo tri poena zaostatka i šansu za pobedu. Međutim, ruki kiker Jungho Ko je popustio pred pritiskom i Bronkosi su na kraju slavili.

Jungho Ko imao je priliku da sa 44 jarda donese produžetak. Prvi put je pogodio, ali je tik pre upućenog šuta trener Denvera Vens Džozef zatražio tajm-aut. To je urodilo plodom jer je novajlija podlegao pritisku i lošije šutirao. Usledila je blokada Šelbija Herisa, kojom su Bronkosi došli do pobede 24:21.