JUG: Kelti nadiru, Odmetnici traže šansu

976

Dovođenje dvojice Amerikanaca i velika pobeda u Požarevcu u prvom kolu, povećala je ambicije Kelta iz Jagodine, koji će i u nedelju, kada se igraju i svi ostali mečevi, na stadionu FK “Tabane” (13,30 časova) pokušati da zabeleže i drugi trijumf u okviru divizije Jug Supelige Srbije. Ipak, u meču sa Forestlendersima iz Mladenovca im neće biti lako jer će biti oslabljeni neigranjem hvatača Tajrona Gordona, koji je zbog dva nesportska ponašanja isključen na prethodnom meču protiv Odmetnika.
– Ulazimo u meč hladne glave. Mladenovčani su ekipa koja će sigurno ući oštro i spremno, sa željkom da da dokažu da ih poraz od Rojal kraunsa nije uzdrmao. Spremili smo se u taktičkom smislu da ne dozvolimo bilo kakvo iznenađenje. Poslednje dve nedelje smo radili ponajviše na odbrani, az koju smatram da nije ispunila očekivanja na utakmici u Požarevcu, što govori i veliki broj primljenih peona. Očekujem fer igru oba tima i dobru predstavu za navijače – rekao je Stevan Miletić, glavni trener Kelta.
Sa druge strane, njihovi protivnici iz prvog kola, Odmetnici iz Požarevca imaće priliku da se iskupe za neuspeh. Oni će na svom stadionu na Hipodromu u nedelju (14 časova) dočekati Gorštake iz Zemuna, koji su u prvom kolu slavili značajnu pobedu na svom terenu.
Odmetnici su već na premijeri imali veliki broj posetilaca, a ako se ponovi upola uzbudljiv meč kao protiv Jagodinaca, zagarantovano je novo uživanje ljubitelja američkog fudbala u Požarevcu.
– Nemamo šta da čekamo. Moramo da pobedimo, a ja verujem u svoj napad. Gorštaci su dobili uvek neugodni Niš i samim tim već zapretili pred dolazak u naš grad. Odbrana će podići nivo igre, u to sam ubedjen, iako nam fali tri do četiri igrača iz tog dela tima. U svakom slučaju vredi pogledati ovaj meč, a i do sada smo se uverili da su mečevi Odmetnika uvek bili na poen više – rekao je Dragoljub Gunić, kvoterbek Požarevljana, na koga se nadovezao potpredsednik Milan Miletić. – Posle kiksa u prvom kolu, nemamo prava na grešku. Dobro se radilo na treninzima, pa idemo na pobedu. Nedostajaće vođa odbrane, kapiten Nikola Kontić, kao i najiskusniji defanzivac Goran Gajić, ali smo se već uverili da juniori polako stasaju u prvotimce. Pozivam sve ljudi koji su bar malo zavoleli američki fudbal da dođu na utakmicu i uživaju.
U Nišu, na stadionu FK “Jastrebac” (14 časova), Imperatori će imati težak zadatak, jer će dočekati kraljevske Krune koje su u prvom kolu nadmoćno savladale tim iz Mladenovca.
– Kraljevo je odlično otvorilo sezonu ubedljivom pobedom od 61:0 protiv ekipe Mladenovca na domaćem terenu., što se ne može reći i za nas, jer smo žestoko podbacili na debiju u Zemunu protiv Gorštaka. Smatram da ono što smo pokazali u prvom kolu je daleko ispod potencijala našeg tima i želimo da debi pred domaćom publikom pruži daleko viši nivo igre. Imperatori su u ovu sezonu ušli sa novom generacijom mladih igrača koji će činiti osnovu ekipe u narednim takmičenjima na juniorskom i seniorskom nivou tako da su oscilacije u njihovoj igri razumljive usled nedovoljno iskustva. Kraljevo odlično poznajemo i naše klubove vezuje prijateljstvo između igrača i trenera još od prve sezone kada su oba tima zaigrala pod opremom 2008. godine, tako da očekujemo fer duel i borbu u kojoj će pobediti spremnija ekipa. Kraljevo je promenilo sistem igre ove sezone, na koji su se prilično dobro adaptirali, tako da ćemo imati pune ruke posla, ipak ulogu favorita u ovoj utakmici bih prepustio Royal Crownsima. Očekujemo da će domaća publika pružiti dobru podršku sa tribina i upotpuniti ceo događaj – rekao je Žarko Simović, glavni trener Imperatora.